User
detail článku...
Pokračujeme na Monínec

Pokračujeme na Monínec

26.09.2016 Petr Hudec
 • významné události

 • kurzy

 • školy

Nebudeme chodit dlouho kolem horké kaše a vybalíme to na vás rovnou... Dalším lyžařským areálem, kde ACSI rozšiřuje svou působnost je středočeský Monínec. Jedná se o lyžařský areál, který je vzdálený necelých 80km od Prahy. Leží ve středočeském kraji a jako první středisko v Evropě je pro letošní sezónu nově vybaveno systémem zasněžování Snowfactory ve velkém rozsahu. Díky systému Snowfactory začíná sezóna na Monínci již 26. října a můžete se tak těšit, že kurzy instruktorů lyžování budou nejprve startovat v tomto středisku.

Léto se pomalu s námi loučí a proto je čas myslet na to, co budete dělat v zimě. Práce lyžařského instruktora je ideální forma ať již sezónní práce, tak i brigády. Do loňského roku probíhaly úvodní kurzy instruktorů lyžování vždy až v prosinci a byly závislé na sněhové pokrývce v České Republice. Od letošního roku je to však již jinak a díky skvěle připravenému skiareálu Monínec a místní lyžařské škole máme možnost uspořádat kurzy již od listopadu. Svou instruktorskou licenci si tak můžete udělat v klidu ještě na podzim u našeho akreditovaného zařízení MŠMT a prosinec tak věnovat shánění dárků.

Proč si udělat kurz u ACSI?

- Lektorský sbor je složený z profesionálních lektorů, včetně lektorů, kteří dosáhli i nejvyššího rakouského vzdělání
- Metodika ACSI má jasnou návaznost na rakouský vzdělávací systém a je pravidelně aktualizována na základě poznatků z mezinárodních akcí
- Vzdělávací systém vychází z ISIA minimumstandart 
- Licence instruktora ACSI je platná ve všech lyžařských školách v ČR
- Spolupracujeme se zahraničními školami a naši instruktoři učí i v alpských lyžařských školách (Švýcarsko, Rakousko...)

Šetříme vaší kapsu!

Pokud se rozhodnete pro kariéru instruktora lyžování, chápeme, že finanční náročnost kurzů v zahraničí, se kterými se můžete setkat u jiných organizací, je enormní. Ceny základních kurzů v zahraničí dosahují hranice i 10 000 Kč a to se bavíme pouze o ceně za samotný kurz. Ke zmíněné ceně je potřeba připočíst ještě výdaje za cestu, ubytování, zahraniční skipas a rázem se dostáváme na hranici atakující 20 000 Kč. Proti tomu jde průměrný plat instruktora začátečníka, který se pohybuje v českých lyžařských školách v rozmezí 100-130 Kč za odučenou hodinu. Spočítejte si tedy sami, kolik hodin musíte odučit, abyste zaplatili cenu takového kurzu. Oproti tomu ACSI nabízí alternativu v podobě kurzů v ČR, kde úvodní kurz začíná 1.11. na Monínci a plná cena kurzu je 3 990 Kč, dotovaná poté 2 590 Kč. Dotovanou cenu získáte jednoduše pouze tím, že se zavážete některé z našich partnerských škol k odučení alespoň 100 hodin v průběhu nadcházejících 2 sezón. Je tedy na vás jak se s jednotlivou školou dohodnete.

Jaké základní kurzy ACSI nabízíme?

Lyžařský kurz dětské výuky je v rozsahu 5 dní a specializuje se jak již z názvu vyplývá především na výuku dětí. Je vhodný pro studenty středních i vysokých škol a po jeho absolvování se z vás stane certifikovaný instruktor dětské školky. První z kurzů startuje na Monínci 1.11., další poté ve Špindlerově Mlýně 13.12. Díky tomuto kurzu získáš dovednosti, které jsou potřeba zejména pro výuku dětí v dětských školkách a posléze i na sjezdovce. Protože ty malá stvoření je potřeba nejdříve chránit, je toto to nejdůležitější, co ti bude v kurzu kladeno na srdce. Mimo to získáš i základní pojem o výuce dospělých. Závěrečná výstupní zkouška se skládá z metodického výstupu, technických jízd a písemného testu. Ale neboj, není to nic těžkého!

Oproti tomu lyžařský kurz licence L1 je hlavním a komplexním kurzem na linii vzdělávání ACSI. Jedná se o kurz v délce 8 dní, který se koná vždy minimálně 2x ročně v českých lyžařských střediscích. Tento kurz startujeme 4.11. na Monínci. Pokud ti nevyhovuje listopadový termín, můžeš se přihlásit i do Špindlerova Mlýna od 9.12. nebo do Jeseníku od 10.12. Díky tomuto kurzu získáš dovednosti, které jsou potřeba pro výuku klientů od úplných začátečníků až po mírně pokročilé. Osvojíš si slovní zásobu v jednom cizím jazyce (Aj, Nj, Rj). Závěrečná výstupní zkouška se skládá z metodického výstupu, technických jízd a písemného testu. Úspěšným absolvováním kurzu získáš licenci "Instruktor lyžování L1".

Monínec - garance sněhu!

Nemusíš se bát, že by na Monínci nebyl sníh. Skiareál Monínec disponuje 3 výkonnými systémy na tvorbu sněhu. Umí vyrábět sníh i když je venku 35 stupňů Celsia. Zajímá tě,jak se takový systém stavěl? Mrkni se na video.


Potřebuješ s něčím poradit?

Pokud si nejsi jistý jakou školu vybrat, mrkni se na seznam našich partnerských škol. Pokud jsi nenašel v seznamu školu ve které bys chtěl učit, nevadí. Naše licence je platná v jakékoli škole v České Republice. Máš další dotaz? Neváhej nám o tom napsat zde pod článek nebo nám napiš email na info@acsi.cz.

Těšíme se na tebe na kurzech ACSI!

zpět na seznam článků...

mohlo by vás zajímat...

 • Zahájení sezony 23/24
  Zahájení sezony 23/24 28.11.2023 Petr Hudec
 • Termínová listina 2022/23
  Termínová listina 2022/23 15.09.2023 Petr Hudec
 • Nová struktura vzdělávání a kurzů ACSI
  Nová struktura vzdělávání a kurzů ACSI 06.09.2023 Petr Hudec
 • VZPOMÍNKA NA INTERSKI 2023
  VZPOMÍNKA NA INTERSKI 2023 10.08.2023 Petr Hudec
 • ACSI jede na kongres Interski
  ACSI jede na kongres Interski 20.03.2023 Petr Hudec
 • Vzdělání ACSI je nově uznáváno v italské provincii BOZEN-SÜDTIROL
  Vzdělání ACSI je nově uznáváno v italské provincii BOZEN-SÜDTIROL 12.02.2023 Petr HudecNaši vážení partneři...

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s následujícími partnery. Budeme rádi, pokud si i ty prohlédneš jejich prezentaci.