User
detail článku...
Kdo jsme?

Kdo jsme?

14.10.2015 Petr Hudec

Jsme lyžaři, jsme instruktoři, jsme lektoři, jsme parta, kterou baví lyžování a baví ji předávat zkušenosti dál. Mezi náma najdeš jak mladé a dravé lektory, tak i ostřílené matadory. Vyvážený team a skvělá parta, která drží po hromadě je naše krédo a věříme, že i část na tebe přeneseme ať už se spolu potkáme na kurzu nebo jakémkoli workshopu.

Co je ACSI?

Association of Czech Snowsports Instructors, z.s., dále jen ACSI je zapsaným spolkem ve spolkovém rejstříku Ministerstva vnitra. K zápisu došlo 23. 7. 2015. Jedná se o zájmové sdružení fyzických osob za účelem zkvalitnění výuky sjezdového lyžování, snowboardingu, skialpinizmu, freestylu, telemarku, běžeckého lyžování a zvyšovat povědomí o bezpečnosti pohybu ve vysokohorském terénu. Neméně důležitým cílem je také přispívat k celkové reprezentaci národní sportovní vyspělosti doma i ve světě.

Proč ACSI?

Název ACSI jsme zvolili z jasného důvodu. Naším primárním cílem je výuka kvalitních instruktorů v České Republice. Z našich zkušeností však určitou část kurzistů tvoří osoby ze zahraničí, kterým bylo doposud české vzdělání značně znevýhodněno od komunikace až po výukové materiály výhradně v českém jazyce. Zvolením anglického výrazu pro název asociace tedy vysíláme jasné poselství, že ACSI je organizací, která je připravena školit instruktory nejen z České Republiky, ale i ze zahraničí.

Akreditace?

Akreditace pro kurzy Instruktor lyžování a Instruktor snowboardingu nám byly uděleny Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy dnem 17.9.2015. 

Uznávání licencí a tzv "licence do šuplíku"?

Uznávání licencí je v rámci jednotlivých organizací záležitost, která je naprosto dobrovolná. V případě, že Vám kterákoli z mnoha tuzemských organizací tvrdí, že neuzná naší licenci, můžete být absolutně v klidu, neboť její uznání k ničemu nepotřebujete! Co je však důležité, aby licence, kterou od nás obdržíte, byla akceptována lyžařskými školami. Doposud jsme se nesetkali s žádnou lyžařskou školou, která by se bránila uznávání našich licencí. Není ani důvod. Mezi členy našeho lektorského sboru patří i lektoři, kteří působili nebo působí v Austrálii, USA, Kanadě, Rakousku, Itálii a dalších zemích a o jejich kvalitě tedy nemůže být sebemenších pochyb. Nebojte se tedy mediálních strašáků o licencích do šuplíku, protože jedině na kvalitě vzdělání a Vás samých záleží jakým budete instruktorem a zda Vás lyžařská škola zaměstná. A naše licence již teď začínají uznávat i největší lyžařské školy v ČR.

Mezinárodní návaznost kurzů?

Každá země, která vychovává instruktory lyžování a každá organizace v této zemi má jiné standardy a povinnost uznávat licence existuje pouze mezi organizacemi, které mají srovnatelný systém vzdělání. To znamená, že pokud u naší organizace, stejně jako kterékoli jiné v ČR, dosáhnete nejvyššího vzdělání, existuje teoretická povinnost toto vzdělání uznat jinou zahraniční organizací za předpokladu, že absolvované kurzy jsou si identické. Základem by měla být hodinová dotace a zaměření těchto kurzů. Ať již jste tedy absolventem jakéhokoli vzdělání u jakékoli organizace z ČR, je vždy na individuálním posouzení každé žádosti danou zahraniční organizací. Naše organizace avšak jde v tomto ohledu dále a úzce spolupracuje i se zahraničními lyžařskými školami do kterých je schopna v případě zájmu zprostředkovat podklady pro ulehčení případného dalšího zaměstnání. Pokud Vás problematika zajímá detailněji, můžete si prostudovat následující článek, který Vám poskytne dostatek informací přímo od jedné z organizací, která se v ČR zabývá výukou lyžování.

Další dotazy?

Napište nám je pod článek do diskuze :-)
zpět na seznam článků...

mohlo by vás zajímat...
Naši vážení partneři...

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s následujícími partnery. Budeme rádi, pokud si i ty prohlédneš jejich prezentaci.