User
detail článku...
Licence

Licence

27.05.2021 Petr Hudec

Licence

Lyžařský kurz dětské výuky D1
5 denní kurz – splnění minimálního požadavku hodinové dotace pro samostatnou výuku v lyžařské škole. Kurz je zaměřen na výuku dětí formou her a animací a využívání pomůcek při výuce. Při kurzu dojde k nahlédnutí do metodiky výuky dospělých. Kurz je zakončen zkouškou z teorie, metodického výstupu a techniky lyžování. Výuka i zkouška probíhá v českém jazyce. Úspěšný absolvent získává licenci "Specialista dětské výuky D1". Do kurzu se může přihlásit kdokoli starší 16 let. Poté můžete pokračovat 2 víkendovými školeními zakončené zkouškou a získat licenci „Instruktor lyžování L1“.

Lyžařský kurz L1 (level 1) 
7 denní kurz . Kurz je zaměřen na výuku dospělých a dětí s cílem získat komplexního instruktora lyžování. Po tomto kurzu je instruktor schopen učit od začínajících lyžařů po mírně pokročilé. Během kurzu dojde k osvojení základů výuky techniky v jednom světovém jazyce (Aj, Nj, případně i jiném). Zkoušku může uchazeč složit v cizím jazyce nebo pouze v češtině. Kurz je zakončen zkouškou z teorie, metodického výstupu, techniky lyžování a volitelného cizího jazyka. Úspěšný absolvent získává licenci "Instruktor lyžování L1". Do kurzu se může přihlásit kdokoli starší 17 let.

Snowboardový kurz L1 (level 1)  
7 denní kurz . Kurz je zaměřen na výuku dospělých a dětí s cílem získat komplexního instruktora snowboardingu. Po tomto kurzu je instruktor schopen učit od začínajících snowboardistů po mírně pokročilé. Během kurzu dojde k osvojení základů výuky techniky v jednom světovém jazyce (Aj, Nj, případně i jiném). Zkoušku může uchazeč složit v cizím jazyce nebo pouze v češtině.  Kurz je zakončen zkouškou z metodického výstupu, techniky snowboardingu a volitelného cizího jazyka. Úspěšný absolvent získává licenci "Instruktor snowboardingu L1". Do kurzu se může přihlásit kdokoli starší 17 let.

Telemarkový kurz L1 (level 1) 
7 denní kurz . Kurzu zaměřen na dovednosti, které jsou potřeba pro výuku klientů od úplných začátečníků až po mírně pokročilé. Během kurzu dojde k osvojení slovní  zásoby v jednom světovém jazyce (Aj, Nj, případně i jiném). Kurz je zakončen zkouškou z teorie, metodického výstupu, techniky telemarku a volitelného cizího jazyka. Úspěšný absolvent získává licenci "Instruktor telemarku L1". Do kurzu se může přihlásit kdokoli starší 17 let.

Lyžařský kurz L2 (level 2) 
9 denní kurz . Kurz navazující na L1 je zaměřen na výuku mírně pokročilých až pokročilých lyžařů s nahlédnutím do výuky lyžování ve snow parcích a výuky mimo sjezdové tratě. Dále se prohlubují poznatky ve výuce techniky a analýze lyžování. Během kurzu dojde k rozšíření slovní zásoby v jednom ze světových jazyků (Aj, Nj, případně i jiném). Kurz je zakončen zkouškou z teorie, metodického výstupu, techniky lyžování a volitelného cizího jazyka. Úspěšný absolvent získává licenci "Instruktor lyžování L2", která opravňuje k vydání živnostenského listu.  Na kurz L2 se může přihlásit kdokoli s platnou licencí L1 vykonanou v cizím jazyce a zároveň má splněnou učitelskou praxi – min. 1 zimní sezónu.

Snowboardový kurz L2 (level 2) 
9 denní kurz . Kurz navazující na L1 je zaměřen na výuku pokročilých snowboardistů s nahlédnutím do výuky freestylu. Během kurzu dojde ke zdokonalení techniky a rozšíření slovní  zásoby v jednom světovém jazyce (Aj, Nj, případně i jiném). Kurz je zakončen zkouškou z teorie, metodického výstupu, techniky snowboardingu a volitelného cizího jazyka. Úspěšný absolvent získává licenci "Instruktor snowboardingu L2", která opravňuje k vydání živnostenského listu. Na kurz L2 se může přihlásit kdokoli s platnou licencí L1 vykonanou v cizím jazyce a zároveň má splněnou učitelskou praxi – min. 1 zimní sezónu.

Lyžařský kurz L3 (level 3)
Kurz navazující na L2 a jedná se o nejvyšší vzdělání ACSI.  Kurz je zaměřen na zdokonalení individuálních dovedností v lyžování v nejtěžších podmínkách na sjezdovce i ve volném terénu, je zaměřen na výuku velmi pokročilého lyžování a analýzy.  Absolvent kurzu L3 je instruktorem lyžování odpovídajícím světovým standardům, mezi jehož dovednosti patří precizní ukázky techniky, sportovního lyžování ve variabilních podmínkách, schopnost učit, analyzovat a vést odbornou diskuzi o technice a biomechanice lyžování. Kurz je rozdělen do dvou částí (první část 7 dní a druhá část 8 dní) a následně zakončen  zkouškami z teorie, analýzy, metodického výstupu v cizím jazyce, ukázek techniky lyžování a sportovních jízd.  
Úspěšný absolvent získává licenci "Instruktor lyžování L3". Držitel této licence je kompetentní k výuce expertního lyžování na všech úrovních i k vedení tréninku instruktorů. Na kurz L3 se může přihlásit kdokoli s platnou licencí L2 vykonanou v cizím jazyce a zároveň má splněnou učitelskou praxi – min. 1 zimní sezónu.

Lavinový kurz
4 denní kurz . Kurz je zaměřen na rizika a odhad lavinového nebezpečí, práci s lavinovým vyhledavačem a sondou a také na jízdu ve volném terénu (na lyžích nebo snowboardu). Kurz je zakončen zkouškou z teorie a praktického vyhledávání v terénu. Do kurzu se může přihlásit kdokoliv s dobrými lyžařskými nebo snowboardovými dovednostmi.

Slalomový camp
3 denní camp . Camp se skládá z výuky na svahu, jízdy v branách, videoanalýzy, praktické kondiční přípravy, teoretických bloků a seminářů. Smyslem je seznámit se a zlepšit závodní jízdu v obřím slalomu. Dále se seznámit s tréninkovými prostředky a metodami v závodním lyžování. Do kurzu se může přihlásit kdokoli s dobrými lyžařskými dovednostmi.

Freeridový camp
4 denní kurz . Kurz je zaměřen na jízdu ve volném terénu v alpském prostředí (na lyžích nebo snowboardu). Kurz je veden odborníkem z daného střediska. Do kurzu se může přihlásit kdokoliv s dobrými lyžařskými nebo snowboardovými dovednostmi.


Skialpový camp
2 denní camp . Camp uvede do problematiky skialpinismu s teoretickým blokem zaměřeným na přípravu a vedení túry s ohledem na riziko lavinového nebezpečí. Dále pak  práce s lavinovým vyhledavačem a sondou. Camp je veden jako 2 denní přechod v oblasti Krkonoš. Do kurzu se může přihlásit kdokoliv s dobrými lyžařskými dovednostmi.


ŽIVNOSTENSKÝ LIST
Vzdělání Association of Czech Snowsports Instructors, z. s, které opravňuje k vydání ŽL (min. 150h.):
1.     lyžařský kurz L1 + L2 („instruktor lyžování“)
2.     snowboardový kurz L1 + L2  („instruktor snowboardingu“)
Platnost všech licencí ACSI je 3 roky, pak je třeba absolvovat víkendové doškolení (prolongaci), které není zakončeno zkouškou.

zpět na seznam článků...

mohlo by vás zajímat...

 • ACSI jede na kongres Interski
  ACSI jede na kongres Interski 20.03.2023 Petr Hudec
 • Vzdělání ACSI je nově uznáváno v italské provincii BOZEN-SÜDTIROL
  Vzdělání ACSI je nově uznáváno v italské provincii BOZEN-SÜDTIROL 12.02.2023 Petr Hudec
 • Jaký byl v ACSI konec roku 2022?
  Jaký byl v ACSI konec roku 2022? 03.01.2023 Petr Hudec
 • Zahájení sezony 22/23 kurzem L3
  Zahájení sezony 22/23 kurzem L3 09.12.2022 Petr Hudec
 • První kurzy v ČR opět na Monínci
  První kurzy v ČR opět na Monínci 11.10.2022 Petr Hudec
 • KDO JSME
  KDO JSME 19.09.2022 Petr HudecNaši vážení partneři...

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s následujícími partnery. Budeme rádi, pokud si i ty prohlédneš jejich prezentaci.