User
DETAIL ČLÁNKU...
Vzdělání ACSI je nově uznáváno v Rakousku

Vzdělání ACSI je nově uznáváno v Rakousku

02.03.2018 Petr Hudec
  • licence

  • tiskova zprava

  • významné události

  • kurzy

Víte, že s naším vzděláním se uplatníte i v zahraničí? Ač by toto měla být běžná praxe a vzdělání by si země v rámci EU měly uznávat automaticky všechny země, ne vždy je to tak jednoduché.

Každá země v rámci EU by na základě platných zákonů měla uznávat vzdělání uskutečněné v jiném státě, za předpokladu, že jsou si tato vzdělávání obsahově podobná. Tak zní teorie. Praxe je však trochu jiná a každá země se snaží si uchránit svůj vlastní trh.

Association of Czech Snowsports Instructors, z.s. pracuje v zájmu svých členů, ale i v rámci všeobecného rožšíření kvality českého lyžování ve světě, na uznávání vzdělání v jednotlivých členských zemích. Instruktoři s naším vzděláním již učí kromě Rakouska a dalších alpských zemích i na Slovensku, Rusku a Izraeli. Je jasné, že k práci v zahraničí není potřebná známka ISIA, jak je to občas mylně prezentováno

K uznání vzdělání samozřejmě nedochází automaticky na základě předložené členské karty, ale potřebujete k tomu splnit několik podmínek:

1) Dosáhnout vzdělání ACSI L1 a ACSI L2
2) Požádat naší asociaci o dodání potřebné dokumentace a osvědčení
3) Zaplatit administrativní poplatek ve výši cca 100-200E (individuální, dle vyžádané dokumentace od rakouské protistrany)
4) Vyčkat cca 14 dní na uznání licence

Je tedy jasné, že naše asociace dosáhla kromě pořádání letošního kurzu na Blízkém východě i další mety a to uznání kurzu zahraniční asociací a Rakouskem to nekončí. Pokračujeme dál. Zůstaňte nám věrní a naladěni na další informace.

Pěkný zbytek zimy

Zpět na seznam článků...

VAŠE NÁZORY K: Vzdělání ACSI je nově uznáváno v Rakousku

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT...
Naši vážení partneři...

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s následujícími partnery. Budeme rádi, pokud si i ty prohlédneš jejich prezentaci.